صفحه اصلي
فروشگاه مدل
كلاسهاي آموزشي
    تالار گفتگو و انجمن
فرم عضويت در سايت   Login
 

ارسال مقالات ساخت شما
معرفي مدل كاران سازنده

تعداد كاربر سايت : 2189

وبسايتهاي مرتبط
Aero Space Engineering Center
  

Car info
 
Car info
 
 
Car info
   
 
گزارشي از برگزاري کلاس مقدماتي ساخت جنگنده مدل اف 22 در ارديبهشت 94
نوشته شده در تاريخ : 94/02/04     تعداد بازديد : 2859


جلسه اول - ساخت مدل
طبق برنامه از پيش تعيين  شده ، جلسه اول کلاس مقدماتي ساخت  مدل جنگنده اف 22 ، ديروز (پنجشنبه 3 ارديبهشت ماه) در کارگاه ساخت و پرواز با حضور کارآموزان ثبت نامي تشکيل گرديد.

در اين جلسه که از ساعت 9 صبح شروع شده و تا 6 بعد از ظهر بطول انجاميد ، مدل اف 22 بصورت کامل آماده شده  و  در انتها نيز مدل ساخته شده توسط آقاي نخجواني و پسرشان ، بصورت آزمايشي پرواز داده شد .

بطور خلاصه ميتوان کارهاي انجام گرفته در جلسه اول را بصورت زير بيان نمود :

-- برش قطعات بدنه و بال از ورقهاي فومبرد 5 ميل
-- چسباندن زير بدنه در محل هاي مشخص شده در نقشه
-- نصب بخش دماغه در محل مربوطه
-- نصب سکانهاي عمودي با زاويه هاي تعيين شده
-- نصب الويتورهاي دو گانه
-- نصب دو عدد سرو بهمراه شيپوري و  لينک مربوطه
-- نصب پايه موتور از تخته سه لايي
--  نصب موتور الکتريکي دور بالا در محل خودش
-- نصب نگهدارنده باطري در بخش جلويي بر اساس CG مدل
-- نصب نرم افزار شبيه ساز بر روي کامپيوترهاي کارآموزان
-- ارائه توضيحاتي در مورد کار با دستگاه شبيه ساز و تنظيمات آن

قابل ذکر است که دوره آموزشي اين مدل در دو جلسه 8 ساعته برنامه ريزي شده است که جلسه اول به ساخت کامل مدل اختصاص داده شده و  جلسه دوم به پرواز مدلهاي ساخته شده توسط خود کارآموزان اختصاص دارد .
مدل اف 22 ساخته شده در کلاس از نوع تيغه اي بوده و با موتور الکتريکي پرواز ميکند . وزن اين مدل حدود 800 گرم و با هر بار شارژ باطري ،حدود 10 دقيقه ميتواند پرواز نمايد .

نکته مهم :
در انتهاي جلسه اول به هرکدام از کارآموزان ، يک عدد دستگاه شبيه ساز به مدت يک هفته امانت داده شد تا تمرينات پروازي خود را  بصورت مرتب و منظم انجام داده و براي هفته بعد آماده باشند .


جلسه دوم - پرواز مدل
طبق برنامه از پيش تعيين  شده ، جلسه  دوم کلاس مقدماتي ساخت  و پرواز مدل جنگنده اف 22 ، پنجشنبه  مورخ 10 ارديبهشت ماه در زمين پرواز پارک چيتگر تهران برگزار شد . در اين جلسه که فقط به پرواز مدلها توسط خود کارآموزان اختصاص داشت ، تک تک کارآموزان مدل دست سازشان را به پرواز درآوردند .

در اين بين ، جوانترين کارآموز دوره  آقاي عليرضا نخجواني 8 ساله بهترين پرواز را به نمايش گذاشتند . جالب بود که عليرضا خان ، به محض اينکه راديو  کنترل را دستش گرفت ، با چنان مهارتي مدل را کنترل کرد که حيرت و تحسين همه حاضرين در زمين پرواز را برانگيخت .

در ادامه نگاهي ميکنيم به بعضي از عکسهاي  دوره آموزشي اين مدل  :
 

<h6> فروش هواپيماي راديو كنترل الكتريكي و سوختي - فروش قطعات - چوب بالسا - تالار گفتگو و انجمن تخصصي ساخت و پرواز هواپيماي مدل كنترل از راه دور - برگزاري دورهاي آموزشي ساخت و پرواز - وب سايت تخصصي ساخت و پرواز - مقالات آموزشي براي ساخت و پرواز انواع هواپيماهاي مدل - برگزاري كلاس و كارگاه آموزش ساخت و پرواز هواپيماهاي راديو كنترلي قابل پرواز در مدارس و مراكز آموزشي - ويديوهاي مدلهاي دست ساز - دوره‌هاي ساخت هواپيماي مدل - آموزش ساخت و خلباني هواپيماهاي مدل - برگزاري دورهاي آموزشي ساخت و پرواز - دانلود رايگان انواع نقشه هواپيماهاي مدل آموزش ساخت هواپيماهاي مدل در تهران -- آموزش ساخت و پرواز هواپيماهاي مدل کنترل از راه دور -- دوره‌هاي طراحي و ساخت هواپيماي مدل </h6>