صفحه اصلي
فروشگاه مدل
كلاسهاي آموزشي
    تالار گفتگو و انجمن
فرم عضويت در سايت   Login
 

ارسال مقالات ساخت شما
معرفي مدل كاران سازنده

تعداد كاربر سايت : 2207

وبسايتهاي مرتبط
Aero Space Engineering Center
  

Car info
 
Car info
 
 
Car info
   
 
گزارشي از برگزاري همايش علاقمندان ساخت و پرواز
نوشته شده در تاريخ : 93/07/27     تعداد بازديد : 2811

    
اين همايش به همت مسئولين سايت "ساخت و پرواز" و  سايت "مرکز فني مهندسي هوافضا" در 18 مهر ماه برگزار گرديد . محل برگزاري آن در پارگ چيتگر تهران و ساعت برگزاري نيز از ساعت 9 الي 11.5صبح بود .
 
در ابتداي همايش ، اقاي محمد حسنلو بعنوان مدير مرکز "ساخت و پرواز" ضمن خوش آمد گويي به حاضرين خاطر نشان کردند که:

ما امروز سعي کرده ايم از انواع هواپيماهاي مدل قابل پرواز ، حداقل يک مدل را در همايش به حاضرين معرفي نموده و توضيحاتي را قبل و بعد از پرواز هرکدام به خدمت شما عزيزان ارائه نمائيم .

در ادامه ايشان افزودند : همانطوريکه ميدانيم مباحث ساخت و پرواز هواپيماي مدل همواره طرفداران زيادي داشته و دارد ولي مراکزي که بتوانند آموزشهاي لازم را با کيفيت مناسب ارائه نمايند ، به اندازه کافي وجود ندارد ، از طرف
ديگر ساخت يک مدل دست ساز داراي هزينه بسيار بالايي هست که عموما پرداخت اين هزينه از عهده قشر جوان بر نمي آيد . ما با برگزاري اين همايش خواستيم به دوستان و علاقمندان پرواز ، نشان بدهيم که ميتوان با هزينه کم هم انواع هواپيماهاي مدل را ساخته و پرواز داد و ما هم در اين راه درکنارشان هستيم .
   
 
بعد از سخنان مختصر آقاي حسنلو ، مسئولين برگزاري همايش به معرفي انواع مدلهاي دست ساز موجود در محوطه همايش پرداختند که همگي آنها در کارگاه "ساخت و پرواز" ساخته شده بودند .
 
 
اين مدلها عبارت بودند از :

-- مدلهاي آموزشي بالرو : در اين رده دو نوع الکتريکي و سوختي معرفي شده و پرواز کردند که نوع الکتريکي آن با وزن پروازي 800 گرم از جنس فومبرد ساخته شده بود . نوع سوختي اين رده نيز يک مدل اسکاي رايدر با طول بال 160 و وزن 2 کيلو 700 گرمي با موتور الکلي سايز 46 بود . 


-- مدلهاي اسپورت با موتور الکلي : در اين گروه ، يک مدل سوپر اسپورت با طول بال 150 سانتيمتر و وزن پروازي 2 کيلو و 600 گرم و موتور سايز 55 معرفي گرديده و پرواز نمود .

-- مدلهاي اسکيل با موتور داکت فن : در اين گروه يک مدل جنگنده اف 20 با طول بدنه 140 سانتيمتر و وزن پروازي 1 کيلو و 800 گرم و موتور داکت فن 90 ميليمتري معرفي گرديده و پرواز نمود .

-- مدلهاي چند موتوره : در اين گروه يک مدل بوئينگ 787 با دو موتور الکتريکي و طول بال 210 سانتيمتر و وزن پروازي 2 کيلو و 800 گرمي (از جنس فومبرد و ورق فوم) معرفي گرديده و پرواز نمود .


 
 
 
 
-- مدلهاي سنگين وزن با موتور بنزيني : در اين گروه يک مدل سسناي 182 با طول بال سه متر و وزن پروازي 12 کيلوگرم و موتور 55 سي سي بنزيني معرفي گرديده و پرواز نمود .در انتها نيز مسئولين برگزاري همايش به معرفي کلاسهاي آموزشي فشرده ساخت و پرواز پرداخته و آقاي حسنلو تاکيد کردند که مرکز فني مهندسي پرواز (ترکيبي از مسئولين سايت ساخت و پرواز و سايت مرکز فني مهندسي هوافضا) همواره از علاقمندان ساخت و پرواز حمايت کرده و تا آخرين مراحل آموزش پرواز در کنار آنها خواهد بود .

اين همايش در ساعت 11 و نيم به پايان رسيد . در زير چند تصوير از اين همايش را ميبينيم .
 


 

<h6> فروش هواپيماي راديو كنترل الكتريكي و سوختي - فروش قطعات - چوب بالسا - تالار گفتگو و انجمن تخصصي ساخت و پرواز هواپيماي مدل كنترل از راه دور - برگزاري دورهاي آموزشي ساخت و پرواز - وب سايت تخصصي ساخت و پرواز - مقالات آموزشي براي ساخت و پرواز انواع هواپيماهاي مدل - برگزاري كلاس و كارگاه آموزش ساخت و پرواز هواپيماهاي راديو كنترلي قابل پرواز در مدارس و مراكز آموزشي - ويديوهاي مدلهاي دست ساز - دوره‌هاي ساخت هواپيماي مدل - آموزش ساخت و خلباني هواپيماهاي مدل - برگزاري دورهاي آموزشي ساخت و پرواز - دانلود رايگان انواع نقشه هواپيماهاي مدل آموزش ساخت هواپيماهاي مدل در تهران -- آموزش ساخت و پرواز هواپيماهاي مدل کنترل از راه دور -- دوره‌هاي طراحي و ساخت هواپيماي مدل </h6>